Wrzutnia |
15990
page-template-default,page,page-id-15990,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Podstawowe zadanie urządzenia to przyjęcie depozytu od klienta i współpraca z systemem
bankowym w celu bezobsługowego księgowania zdeponowanych pakietów w kasie pancernej wrzutni.

Podstawowe zadanie urządzenia to przyjęcie depozytu od klienta i współpraca z systemem
bankowym w celu bezobsługowego księgowania zdeponowanych pakietów w kasie pancernej wrzutni.
By transakcja została zarejestrowana, kilka elementów musi zostad spełnionych i zweryfikowanych jako
prawidłowe, zgodne ze wzorem. Transmisja danych odbywa się poprzez protokół TCP/IP
z wykorzystaniem szyfrowania algorytmem AES lub innym uznanym za właściwy przez Bank.

Kasy pancerne wrzutni produkowane są wg wymagao normy PN-EN 1143 w kilku klasach odporności na włamanie, potwierdzonych certyfikatem IMP. W zależności od potrzeb klienta, wykonywane są w klasach od III do VI w dwóch wersjach montażowych – jako wolnostojące i prześcienne. Użytkownicy i obsługa wrzutni identyfikowani są przez kartę zbliżeniową MIFARE oraz indywidualny kod PIN nadawany przez Bank. Dodatkowo rozpoznawane są depozyty na podstawie kodu kreskowego przydzielonego danemu klientowi. Elektroniczna kontrola poprawności wykonania wrzutu, realizowana jest przez dwa rzędy czujników działających niezależnie. Dodatkowo kontrolowany jest stan fizycznego zapełnienia kasy pancernej w trzech poziomach: 25%, 50%, 100%. Komunikacja między klientem lub konwojentem a systemem wrzutni, odbywa się przez monitor 7 calowy, klawiaturę numeryczną i cztery przyciski funkcyjne. Potwierdzenia dla klientów i konwojów drukowane są drukarką termiczną. Klienci mogą wykonad wydruk po jednym wrzucie czyli indywidualnie dla każdego wrzutu, lub jako zbiorcze potwierdzenie dla kilku wrzutów, bez konieczności ponownego logowania. Wrzutnia wyposażona została w czujniki umożliwiające podłączenie do systemu alarmowego – z drzwi kasy pancernej, modułu elektronik, w czujnik wibracyjny oraz kamerę do podłączenia systemu telewizji przemysłowej. Monitoring on-line stanu wrzutni – przekazywanie informacji o stanie podzespołów pracujących w urządzeniu, zaczynając od czujnika frontu drzwi poprzez urządzenia pracujące w systemie takie jak drukarka, czujnik zrzutu i inne, koocząc na położeniu języków zamków i drzwi w kasie pancernej. System wrzutni rozróżnia trzy grupy użytkowników:
1. Użytkownik czyli klient deponujący.
– Klient z zadeklarowaną kwotą – klient deklaruje kwotę w systemie on-line i przydziela numer koperty bezpiecznej do tej operacji. Zgłoszona kwota zostanie zaksięgowana na koncie klienta po zarejestrowaniu przez system wrzutni. Dzięki temu rozwiązaniu informacja o kwocie jaka zostanie zdeponowana we wrzutni jest znana tylko bankowi i klientowi. Dodatkowo funkcja pozwala na monitorowanie wartości we wrzutni. – Klient bez zadeklarowanej kwoty – klient deklaruje kwotę w czasie wykonywania operacji wrzutu.
2. Konwój czyli osoby pobierające zdeponowane pakiety z wrzutni.
Użytkownik Konwój pozwala na pobranie zawartości z kasy pancernej zgodnie z wymuszoną procedurą, tak aby otrzymał raport zawartości wrzutni z drukarki i aby operacja została zarejestrowana w systemie bankowym.
3. Serwis
Użytkownik Serwis pozwala na sprawdzenie i przetestowanie poszczególnych podzespołów i czujników wrzutni .

szb
szb