Podstawowym atutem urządzenia jest ochrona poszczególnych szuflad odpowiednio dobranym opóźnieniem czasowym, przypisanym z menu urządzenia w zależności od funkcji szuflady. Krótka zwłoka czasowa przewidziana jest do obsługi bilonu, a dłuższa dla szuflady z banknotami. Najdłuższa zwłoka jest zalecana dla szuflady depozytowej wrzutowej – dla deponowania nadmiaru gotówki lub dla szuflady większych wypłat.
Multisejfy możemy konfigurować ze względu na różne parametry:
– liczbę szuflad: w standardowej wersji proponujemy dwu-, cztero-, sześcioszufladowe, w innym przypadku konfigurujemy według indywidualnych potrzeb klienta.
– odporność na włamanie: obudowa w klasie S1, klasie S2 i najwyższej klasie I.
Klasa urządzenia decyduje o dopuszczalnej wysokości przechowywanych wartości w danym multisejfie.
– wielostanowiskowość: różne oprogramowania dla multisejfów umożliwiają na pracę.
jednostanowiskową lub wielostanowiskową do wyboru tzn. że w tym samym momencie może obsługiwać urządzenie jedna bądź kilka osób.
– tryb pracy: multisejf może pracować jako autonomiczne urządzenie w trybie off-line lub jako urządzenie w wersji on-line zarządzane i monitorowane zdalnie z systemu informatycznego.
– ilość walut: może być jednowalutowy lub wielowalutowy.
Dzięki tak dużej możliwości modyfikacji zastosowania multisejfów są bardzo duże i uniwersalne, zaczynając od standardowych stanowisk kasjerskich z obsługą gotówki po wyspecjalizowane punkty kasowe w bankach.
Urządzenia wyposażone są w zaawansowaną funkcjonalność elektroniczną.