Kasa transferowa
15808
page-template-default,page,page-id-15808,theme-bridge,bridge-core-2.2.5,cookies-not-set,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-21.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16488

Kasa transferowa, inne stosowane nazwy to: sejf transferowy, kasośluza, szafa transferowa.

Kasa transferowa jest urządzeniem umożliwiającym zasilanie i odsilanie placówki bankowej w wartości pieniężne, bez możliwości bezpośredniego kontaktu między stroną bankową a konwojem. Urządzenie skonstruowane jest na bazie kasy pancernej lub sejfu z dwoma naprzeciwległymi drzwiami pozwalającymi na szybki i sprawny odbiór zdeponowanych wartości pieniężnych, a wszystko odbywa się na terenie placówki bankowej, lecz z pełnym odseparowaniem pomieszczeń bankowych od tych, do których ma dostęp konwój.Dlatego też najczęściej kasy transferowe montowane są przez ścianę. Zgodnie z zasadą śluzy dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu blokującego spełniony jest warunek, który uniemożliwia jednoczesne otwarcie drzwi od strony konwoju i drzwi od strony banku. Ponadto logika systemu uniemożliwia otwarcie drzwi od strony konwoju, jeśli wcześniej nie były otwarte drzwi od strony banku, czyli jeśli konwój zasili kasośluzę, to nie otworzy ponownie drzwi, jeśli wcześniej nie zostaną otwarte drzwi po stronie banku. Bank może wielokrotnie otwierać drzwi bez takich obostrzeń.

Jak działają kasośluzy?

Sterowanie może odbywać się za pomocą kontroli dostępu, opartej na zdalnym zarządzaniu on-line elektronicznymi zamkami kas transferowych.
Urządzenia zaliczają się do grupy produktów projektowych, a więc istnieje możliwość konfiguracji elementów wyposażenia według indywidualnych potrzeb Klienta.
W produktach zastosowano wielowarstwową konstrukcję stalową korpusu oraz rozbudowany system ryglujący, jak również system ostrzegawczo-alarmowy w formie sygnałów dźwiękowych i świetlnych lub sygnałów do zewnętrznego systemu monitoringu (opcja) takich jak np.:
-sygnał otwarcia drzwi lub zamka;
-sygnał niedomkniętych drzwi;
-sygnał próby włamania z systemu kontroli położenia rygli.

Kasośluzy wyposażone są w drzwi z dwóch stron, których stronność jest dowolna w zależności od potrzeb.

szb